Komputery - zastosowania

Komputery - zastosowaniaKomputery to nowoczesne maszyny cyfrowe, które stale podlegają zmianom. Komputer, który kupiliśmy kilka lat temu dziś nie jest już urządzeniem na topie, stale pojawiają się nowsze modele, wyposażone w jeszcze bardziej ciekawe funkcje i aplikacje.

Tyczy się to zarówno komputerów osobistych, biurowych jak i przemysłowych. Komputery domowe to urządzenia o różnej wielkości i zastosowaniach. W tej grupie wyróżnia się bowiem komputery stacjonarne jak i osobiste, przenośne. Komputery stacjonarne służyły głównie do prac biurowych, wykonywanych w domu oraz do rozrywki.

Gdy pojawił się Internet, funkcje takich komputerów nieco się zmieniły. Obecnie służą one również do przeglądania stron internetowych w celu poszukiwania informacji oraz rozrywki. Bardzo modne i popularne stało się używanie komputerów przenośnych, czyli laptopów. Są one bardzo różnorodne. Ich rodzaje pokrywają się z mnogością funkcji, jakie się powierza takim urządzeniom.

Wygodne i niewielkie notebooki są znakomite do pracy. Używa ich wiele osób, które pracuje na komputerach, między innymi księgowi, informatycy, programiści, graficy, copywriterzy i inni specjaliści. Powstały nawet specjalne komputery, których głównym zadaniem jest umożliwianie i ułatwianie łączenia się z Internetem. Sprytne i poręczne netbooki, są stworzone właśnie po to, aby dzięki nim korzystać z Internetu.

Komputery znajdują jednak zastosowanie nie tylko w naszym życiu codziennym i w pracy. W wielu firmach i przedsiębiorstwach również używa się komputerów, ale nie osobistych czy domowych. Są to komputery przemysłowe, nieco większe i inne niż te, jakimi otaczamy się każdego dnia. Zadaniem takich komputerów jest wygodne kontrolowanie procesu produkcyjnego. Znajdują one zastosowanie zarówno w przemyśle i produkcji jak i rolnictwie. W przemyśle są one nazywane komputerami przemysłowymi, a w rolnictwie: gospodarczymi. Używa się ich do sterowania procesem produkcyjnym jak i poszczególnymi maszynami, na przykład obrabiarką, prasą drukarską czy taśmą produkcyjną.