Media w Internecie

Media w InternecieInternet staje się coraz bardziej funkcjonalnym i nowoczesnym narzędziem. Nikogo już nie dziwi internetowe biuro podróży, czy portal społecznościowy. Na porządku dziennym jest również korzystanie z mediów internetowych, takich jak radio czy telewizja.

Czy to oznacza, że tradycyjne odbiorniki i telewizory nie mają już racji bytu? Oczywiście nie, po prostu Internet pełni rolę wspomagającą i czasem rolę zastępczą. Nie zawsze mamy bowiem dostęp do tradycyjnego radia czy telewizji, a czasem po prostu, w różnych przyczyn nie możemy obejrzeć ulubionego serialu czy posłuchać ciekawej audycji.

Teraz żona nie musi już przegapić ulubionego serialu, nawet gdy mąż ogląda ważny mecz. Wiele seriali jest obecnie dostępnych na platformach internetowych i można je oglądać w sieci. Gdy nastolatek nie zobaczył ciekawego filmu, bo musiał akurat dłużej dostać w szkole, nic straconego. W Internecie bez trudu zobaczy ulubioną produkcję. Telewizja internetowa obejmuje zarówno możliwość oglądania programów i seriali, które emitowane są w telewizji, jak również oglądanie filmów. Filmy w sieci udostępniane są na różnorodnych stronach. Czasem dostęp do nich jest płatny, ale bez trudu można wyszukać również darmowe portale, oferujące oglądanie filmów w sieci. Na takich stronach bardzo szybko pojawiają się nowości kinowe.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dla wielu osób wydanie 15 czy nawet prawie 20 złotych na bilet do kina to dość duży wydatek. Aż do ukazania się filmu na DVD są to najczęściej wersje z napisami, ale chętnie oglądamy takie filmy. Napisy nie przeszkadzają zbytnio w oglądaniu filmu, a dzięki ich obecności wsłuchujemy się w język, w jakim nagrana jest dana produkcja. Internetowa telewizja i udostępnianie filmów jest znakomitym sposobem na powiększenie swojej bazy filmów. Gdybyśmy mieli chodzić do kina na każdy film, który chcemy zobaczyć, wydawalibyśmy na te przyjemności fortunę. Z kolei internetowe radio jest miłym akcentem podczas żmudnej i monotonnej pracy. W sieci możemy słuchać praktycznie każdej stacji i łatwo przełączać stacje.