Oczywiste funkcje prasy

Funkcje prasyZapewne bardzo mało osób na całym świecie zastanawia się nam tym jakie funkcje ma prasa. Trzeba przyznać, że większość dość oczywista. Chyba najważniejszą funkcją jaką spełniają różnego rodzaju gazety i magazyny to ta informacyjna. Większość ludzi, którzy kupują prasę robią to po to by dowiedzieć się co obecnie dzieje się w kraju czy na świecie.

Społeczeństwo czuje potrzebę bycia poinformowanym o wszystkim co ma miejsce w polityce, kulturze czy sporcie. Oczywiście jest to całkowicie logiczne. Ludzie zawsze byli gatunkiem, który jest bardzo ciekawski. Kolejną, równie potrzebną funkcją jest ta rozrywkowa. Nie zawsze to co czytamy musi nas dokształcać. Czasami potrzebujemy chwili rozluźnienia i właśnie wtedy dobrze jest usiąść, poczytać o ulubionych aktorach czy piosenkarkach. Dzięki temu społeczeństwo ma możliwość utożsamiania się z różnymi osobami co często podnosi ich mniemanie o sobie. Ludzie po prostu lubią wiedzieć co sławni ludzi robią oprócz kręcenia nowych filmów czy nagrywania kolejnej płyty.

Prasa na pewno spełnia jeszcze funkcję integracją. Jest w stanie integrować ze sobą różne grupy społeczne poprzez wspólne tematy i zainteresowania. Logiczne jest to, że osoby, które czytają te same gazety i magazyny na pewno będą mieli o wiele więcej tematów do rozmów. Można założyć, że chłopak czytający gazety o komputerach i grach będzie miał lekkie trudności z porozumieniem się z dziewczyną, która czyta o modzie czy zwierzętach. Prasa wytwarza w pewien sposób różne grupy społeczne dzięki czemu, każdy jest w stanie znaleźć ludzi, którzy podzielają jego zainteresowania, a to na pewno jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

Jak widać czytanie magazynów i gazet może prowadzić do wielu nowych odkryć w naszym życiu. Kto wie czy nie poznamy kogoś podczas kolejnej wyprawy do kiosku czy sklepu z gazetami. Osoba szukająca tej samej gazety czy czasopisma co my na pewno będzie miała wiele do powiedzenia na interesujące nas tematy. Wymiana swoich poglądów na pewno umożliwi zdobycie całkiem nowej wiedzy.