Skup aut a sprzedaż bezpośrednia samochodu

Skup autSprzedaż samochodu w skupie a sprzedaż bezpośrednia. Wielu właścicieli samochodów uważa, że najlepszą cenę za swój pojazd osiągną tylko wtedy, gdy sprzedadzą go sami. Poświęcają przez to mnóstwo czasu i cierpliwości na poszukiwania kupca, który może żądać znaczącej obniżki ceny. Warto sprawdzić, czy zadowalającej kwoty nie zaproponuje nam skup samochodów osobowych. Wtedy unikniemy utraty cennego czasu i dokonamy całej transakcji w godzinę.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Aby sprzedać samochód bezpośrednio, należy przede wszystkim poprawić jego walory wizualne. Wiąże się to często z dodatkowymi wydatkami, takimi jak koszty wizyty w lakierni czy też naprawy wgnieceń w warsztacie. Z całą pewnością nie uda nam się sprzedać samochodu, który będzie wyglądał źle. Dużo czasu utracimy również na sprzątanie wnętrza. Problemu tego nie ma w przypadku sprzedaży samochodu w skupie. Wszystkim zajmie się firma, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy. Zadaniem skupu będzie należyte przygotowanie samochodu do sprzedaży, jednak pozostaje to już poza zainteresowaniem właściciela auta. Otrzymuje on gotówkę zaraz po podpisaniu umowy sprzedaży.

Nieważny stan techniczny

W sprzedaży bezpośredniej zazwyczaj zbywa się pojazdy używane. Muszą one cechować się odpowiednim stanem technicznym, ponieważ potencjalny nabywca prawdopodobnie nie będzie zainteresowany niesprawnym samochodem. Stąd pojawiają się dodatkowe koszty w przypadku, gdy sprawność pojazdu pozostawia wiele do życzenia. Niektóre usterki mogą być na tyle poważne, że przyjdzie nam zapłacić znaczne sumy w warsztacie za ich usunięcie. Skup samochodów używanych odkupi od nas każde auto, nawet powypadkowe. Niezbędnych napraw dokona we własnym zakresie, dzięki czemu nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów. Należy się jedna liczyć z tym, że cena zaoferowana przez skup będzie adekwatna do stanu technicznego pojazdu oraz do jego przebiegu.

Oszczędność czasu

Dużą stratą czasu przy sprzedaży bezpośredniej jest również szukanie interesantów. Trzeba poświęcić wiele godzin na wystawianie ogłoszeń, konsultacje telefoniczne oraz wizyty potencjalnych nabywców. Z pewnością jest to problem dla wielu ludzi, którzy nie mają elastycznych godzin pracy. Pobór urlopu w celu przyjęcia interesanta jest o tyle niekorzystny, że nie mamy pewności, czy w dany dzień dojdzie do transakcji sprzedaży. Potencjalni nabywcy często chcą obniżyć cenę, jaką będą musieli uiścić za samochód. Skup samochodów za gotówkę odkupi od nas pojazd wtedy, gdy będziemy dysponowali wolnym czasem. Większość firm ma długie godziny pracy, dzięki czemu będziemy mogli sprzedać pojazd nawet w godzinach wieczornych. Jeżeli przystaniemy na zaoferowaną nam cenę, transakcję możemy przeprowadzić w zaledwie godzinę.

Formalności i przewóz auta

Jeżeli sprzedajemy samochód bezpośrednio, musimy liczyć się z szeregiem formalności, takimi jak sporządzenie umowy sprzedaży. Każde postanowienie umowne ma duże znaczenie, a nie każdy zna się na zawiłościach prawnych. Jeżeli sprzedajemy samochód do skupu aut, otrzymujemy gotową umowę, którą możemy podpisać zaraz po oględzinach i wycenie auta. Pieniądze za samochód otrzymujemy błyskawicznie - gotówkę od ręki lub przelew bankowy. Ponadto skup zapewni nam darmowy transport pojazdu do swojej placówki. Z reguły firmy takie mają swoje lawety, które umożliwiają przewóz auta powypadkowego. Zbywca samochodu nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Skupy samochodów w Warszawie

Korzystna cena

Wiele osób uważa, że żaden skup samochodowy nie zaoferuje im zadowalającej kwoty. Nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ wiele firm oferuje uczciwe stawki. Wynika to z faktu, że skupy ponoszą stosunkowo małe koszty działalności. Ponadto po ewentualnej naprawie i poprawieniu walorów estetycznych auta sprzedają je za wysoką sumę, dzięki czemu odnotowują pokaźny zysk. Sprzedaż samochodu na własną rękę może zakończyć się niepowodzeniem, dlatego warto sprawdzić, jaką cenę może nam zaoferować skup. Jeżeli nie znajdziemy nabywcy, zawsze będziemy mieli możliwość sprzedaży pojazdu do skupu za podaną wcześniej szacunkową cenę.