Szkoły językowe dla firm

Szkoły językowe dla firmNajpopularniejszym językiem, za pomocą którego można się porozumieć praktycznie w każdym państwie jest język angielski. Dostęp do produktów i usług z całego świata stwarza nowe możliwości dla firm.

Wielu krajowych producentów zamawia towary w fabrykach na całym świecie, by obniżyć koszty. Inne firmy poszukują nowych zagranicznych rynków zbytu. W czasach gdy internet i telefon docierają w najdalsze zakątki świata jedyną barierą jest brak, lub niewystarczająca znajomość języka obcego.

W szkołach na całym świecie naukę języka obcego zaczynają już dzieci w wieku 6-7 lat doskonaląc swoje umiejętności aż do ukończenia studiów. W Polsce sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Naukę języka obcego zaczynamy w wieku 9-10 lat i jest to raczej realizowanie programu przez nauczyciela, mające niewiele wspólnego z prawdziwą nauką języka obcego. Po drugie wiele osób nie mając żadnego wyboru latami uczyło się języka rosyjskiego, zaś z angielskim spotkało się dopiero w szkole średniej lub na studiach. Z własnego doświadczenia często wiemy, że nauka języka w szkole to jedno, a praktyczne wykorzystanie tegoż języka to zupełnie co innego.

Wiele firm korzysta z usług profesjonalnych tłumaczy, jednak jest to bardzo kosztowne i mało praktyczne. Zagraniczne firmy kładą nacisk na swobodną komunikację z partnerem, ta zaś jest niemożliwa jeśli każdego maila będzie musiała tłumaczyć osoba z zewnątrz, lub co gorsza internetowe słowniki. Nie oszukujmy się jeśli firma współpracuje z innym państwami potrzebuje w swoich szeregach fachowców w danej dziedzinie swobodnie posługujących się językiem obcym.

Można oczywiście zatrudnić osobę, która będzie zajmował się tylko i wyłącznie tłumaczeniami, w są ale to dodatkowe regularne koszty. Mając w firmie tłumacza trzeba odprowadzać za niego wszystkie świadczenia co miesiąc, w skali roku jest to spora suma. Osoba taka nie będzie pracować kreatywnie, a jedynie wykonywać polecenia innych pracowników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty szkół językowych organizujących kursy języka angielskiego dla firm. Wówczas jednorazowy wydatek w postaci opłaty za szkolenie będzie procentował latami.