Zalety i zastosowanie infokiosków

Zalety i zastosowanie infokioskówZalety i zastosowanie infokiosków.

Infokioski, czyli interaktywne punkty informacyjne, są jednym z dokonań techniki, które pozwalają na ułatwienie życia oraz przyspieszenie przepływu informacji. Zadaniem infokiosków jest świadczenie konkretnych usług. Takie urządzenia wykorzystywane są w wielu branżach, często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że maszyna z jakiej korzystamy jest właśnie kioskiem informacyjnym.

Infokioski dla turystyki

Tego typu urządzenia są na szeroką skalę wykorzystywane w branży turystycznej, służąc jako informacja dla przyjezdnych do danego miasta czy konkretnego miejsca. Za pomocą infokiosku można dowiedzieć się, jakie zabytki i ciekawe obiekty znajdują się w okolicy, w jaki sposób dojechać do konkretnego punktu czy gdzie szukać noclegu. Obok infokiosku o charakterze turystycznym często znajduje się również stacjonarna mapa. Kolejnym zastosowaniem tego urządzenia jest branżą reklamowa.

Infokioski promocyjne

Infokioski promocyjne zlokalizowane są najczęściej w punktach sprzedaży, gdzie stanowią dodatkowy punkt informacyjny na temat produktów czy usług. Ponadto, nowoczesne terminale same w sobie mogą umożliwiać sprzedaż czy rezerwacje usług bądź konkretnych produktów.

Inne zastosowania

Infokioski spełniają funkcję biletomatów, punktów doładowania kart miejskich na komunikację publiczną, wywoływania zdjęć lub rejestracji konkretnych usług. Dzięki temu możliwe jest szybsze i wygodniejsze zakupienie biletu czy usługi bez konieczności tworzenia dodatkowych stanowisk pracy.